Najważniejsze zalety m-commerce dla firm z branży turystycznej

Wykorzystanie kanałów m-commerce dotyczy coraz większej ilości biznesów. Nie inaczej jest w przypadku sektorów związanych z podróżowaniem i hotelarstwem. W ciągu ostatnich lat, koszty stworzenia aplikacji mobilnych zmniejszyły się, dzięki czemu firmy chętniej inwestują w produkty cyfrowe m.in. w aplikacje retail, e-commerce oraz aplikacje biznesowe.

Zakupy z użyciem smartfonów stały się silnym trendem konsumenckim, który zapewnia użytkownikom nowy poziom wygody. Wiele osób uważa wręcz, że m-commerce to kolejna generacja e-commerce.

Firmy z branży turystycznej i hotelarskiej chętnie wykorzystują możliwości e-commerce, a wiele z nich inwestuje również w mobilne kanały komunikacji z klientami. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać kluczowe zalety m-commerce w firmach z tego rynku.

1. Poprawa jakości obsługi klienta

Hotele i luksusowe kurorty coraz częściej dostrzegają możliwości wykorzystania telefonów komórkowych w zakresie poprawy obsługi klienta.

Na przykład Melia Hotels International pozwala swoim klientom kontrolować każdy aspekt ich pobytu za pomocą smartfonów. Goście zatrzymujący się w hotelu mogą sprawdzić wszystkie aktywności dostępne na miejscu i stworzyć własne harmonogramy, aby jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas. Ponadto mogą również zarezerwować stoliki w hotelowych restauracjach, zabiegi spa oraz dokonać rezerwacji pola golfowego.

Szukasz doświadczonego zespołu programistów do projektu aplikacji mobilnej?

Skontaktuj się z nami

Aplikacja mobilna dostarcza również wszelkie informacje na temat pobytu w hotelu. Dzięki niej goście mogą doświadczyć obecności w nim, zanim jeszcze spakują się na wycieczkę. Mogą m.in. dowiedzieć się różnych możliwościach spędzania wolnego czasu i dostępnych aktywnościach, dokonać rezerwacji w hotelowej restauracji, a nawet wziąć udział w spotkaniu online z innymi gośćmi.

Tego rodzaju aplikacje m-commerce gwarantują klientom komfort i pełną kontrolę nad jakością ich pobytu.

2. Spersonalizowane promocje

Innym doskonałym przykładem wykorzystania aplikacji mobilnej przez Malia Hotels International, jest jej potencjał marketingowy. Firma korzysta z aplikacji do wysyłania powiadomień push bezpośrednio do użytkowników. Ten rodzaj marketingu bezpośredniego to coś, na co branża hotelarska czekała od dłuższego czasu.

Dzięki aplikacjom mobilnym firmy mogą wysyłać spersonalizowane komunikaty z ekskluzywnymi promocjami. Użytkownicy aplikacji mogą również realizować kupony i rabaty zaledwie w kilka kliknięć.

Co więcej, aplikacje mobilne są wyposażone w zaawansowane silniki analityczne, dzięki którym marketerzy mogą zrozumieć, które promocje są bardziej popularne wśród gości i stale poprawiać komunikację marketingową.

3. Nawigowanie klientów w ścieżce zakupowej

Firmy z branży turystycznej i hotelarskiej inwestują w aplikacje mobilne również dlatego, ponieważ dzięki nim mogą zaprojektować odpowiednią dla ich klientów ścieżkę zakupową.

Na przykład duże linie lotnicze, takie jak British Airways, oferują swoim klientom dedykowane aplikacje, których mogą używać do logowania się na swoim koncie, sprawdzania swojego statusu w programie lojalnościowym i rezerwacji lotów. Aplikacja British Airways ma przyjemny interfejs, który umożliwia łatwe odkrywanie najtańszych lotów.

Ponadto klienci mogą śledzić statusy i plan lotów. W rezultacie aplikacja mobilna pomaga użytkownikom na każdym etapie podróży kupującego – od potencjalnego zainteresowania ofertą, poprzez dostarczanie różnego rodzaju promocji, a także informacji o wszystkim co powinni wiedzieć, zanim wejdą na pokład.

4. Rozszerzona Rzeczywistość

Branża turystyczna obejmuje szeroki zakres rozmaitych gałęzi, takich jak zakwaterowanie, transport, hotelarstwo i wiele innych. Technologia rozszerzonej rzeczywistości może znaleźć swoje zastosowanie w każdej z nich. Na przykład może pomóc w dostarczaniu informacji potencjalnym klientom poprzez interaktywne obrazy 360° lub widoki 3D.

W rezultacie funkcje AR w aplikacjach m-commerce mogą zwiększyć popyt na rezerwacje – potencjalni goście będą mieli większą pewność co do miejsca, w którym będą przebywać. Reklama i marketing oparte na AR mogą pomóc w podejmowaniu decyzji o zakupie, ponieważ umożliwiają wizualizację właściwości i udogodnień w znacznie bardziej interaktywny i atrakcyjny sposób. Jedną z najważniejszych konsekwencji tego rozwiązania jest zwiększenie zaufania do hoteli i biur podróży.

Wartość m-commerce w branży turystycznej

Wskazane przykłady pokazują, że m-commerce stanowi wielką szansę dla branży turystycznej. Hotele, muzea, kurorty i firmy transportowe mogą skorzystać z wdrożenia aplikacji mobilnej, która pomoże im pozyskać klienta i zapewnić jego doskonałą obsługę.

Szukasz zespołu developerskiego z doświadczeniem w branży turystycznej?

Napisz do nas

Głodny wiedzy? Sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Zobacz wszystkie
24/06/2019

4 zalety MVP dla założycieli startupów

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców, jest tworzenie zbyt rozbudowanych wersji produktów przez wypuszczeniem ich na rynek. Przyczyn może być wiele, jednak jednym z najbardziej wyraźnych jest obawa przed udostępnieniem produktu, który nie spotka się z zainteresowaniem ze strony odbiorców.

Paweł
Paweł Janda
CEO
19/11/2021

Flutter, czy warto wybrać tę technologię do stworzenia MVP? – wywiad z Filipem Niedzielą, założycielem FoodCore

Wiele startup’ów staje przed ciężkim wyborem związanym z odpowiednim dobrem technologii, dzięki której ich pomysł biznesowy zamieni się w realny produkt. Nie jest to zadanie łatwe, czemu nie sprzyja również mnogość dostępnych obecnie rozwiązań technologicznych.

Robert Chudy, PhD
Head of Communications
27/01/2020

6 sposobów na usprawnienie biznesu dzięki aplikacji m-commerce

Eksperci przewidują, że do 2021 r., mobilna sprzedaż internetowa, będzie stanowić 54% całkowitej sprzedaży e-commerce.

Robert Chudy, PhD
Head of Communications

Z chęcią doradzimy rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej firmie.