O usłudze
Co się kryje za rozszerzoną rzeczywistością?
Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality, AR) to technologia umożliwiająca tworzenie cyfrowych treści i nakładanie ich na świat rzeczywisty. Technologia AR może zmienić sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z naszym otoczeniem i w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna.
Jedną z najważniejszych zalet aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość jest możliwość poprawienia doświadczeń użytkownika. Dzieje się to poprzez dodawanie informacji cyfrowych (obrazków, obiektów 3D, napisów) do rzeczywistego świata. Firmy, które wspierają swoje działania poprzez technologię AR, osiągają ten hipnotyzujący efekt za pomocą smartfonów, tabletów, a nawet inteligentnych okularów.
AR: kiedy i w jakich celach stosuje się tę technologię?
Firmy zajmujące się rzeczywistością rozszerzoną oferują szeroki zakres usług, od tworzenia aplikacji AR, po opracowywanie produktów obsługujących tę technologię. AR znajduje swoje zastosowanie w różnych branżach, m.in. w handlu detalicznym, edukacji i opiece zdrowotnej.
Jako przykład warto wskazać, że istnieje sporo firm e-commerce, które wdrożyły AR, aby umożliwić klientom „wirtualne” wypróbowanie ich produktów przed złożeniem zamówienia, na przykład: buty, zegarki, ubrania itp. Wiodące w branży platformy mediów społecznościowych również biorą zaletę tej technologii w postaci filtrów, zwykle nakładanych na twarz użytkownika. Legendarnym przykładem rozwoju rzeczywistości rozszerzonej jest słynna gra mobilna „Pokemon GO”.
O usłudze
Dlaczego warto wybrać rozwiązanie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość?
Wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej może być korzystne dla firm na wiele sposobów. Oczekiwane zyski obejmują:
- Lepsze zaangażowanie klientów: wybierz AR, aby tworzyć interaktywne i wciągające doświadczenia dla klientów, które zwiększą lojalność wobec marki i zwiększą sprzedaż.
- Zmniejszone koszty: użyj AR, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na fizyczne prototypy i makiety. Efekt? Oszczędności kosztów w rozwoju i testowaniu produktów.
- Wyjątkowość: Rynek AR jest wciąż stosunkowo nowy. Weź w nim udział, tworząc futurystyczny kanał komunikacji, który spodoba się odbiorcom zorientowanym na technologię.
Dlaczego my?
Rozwój aplikacji AR z mobitouch
Mamy duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji wieloplatformowych
Zespół specjalizujący się w AR
Dbamy o rozwój naszych klientów
Wyróżnienia
Wciąż nie spoczywamy na laurach
Potrzebujesz omówić zakres Twojego projektu?
Proces tworzenia oprogramowania
Tworzenie aplikacji wykorzystujących AR krok po kroku
Wybrane projekty
Sprawdź projekty, które odniosły sukces
Furgonetka BOX Partner
Furgonetka.pl to wiodący operator logistyczny w Polsce, zrzeszający najpopularniejszych przewoźników. Serwis oferuje szeroki wachlarz usług kurierskich, zapewniając firmom i osobom prywatnym szybką i tanią wysyłkę. Stworzyliśmy dla firmy nowoczesną i łatwą w obsłudze aplikację mobilną z modułem AR. Dzięki analizie przeprowadzonej przez nasz zespół, korzystanie z aplikacji ogranicza się do prostej operacji, w której użytkownik kieruje kamerę swojego smartfona w wybrane miejsce i wybiera optymalny dla danej lokalizacji typ paczkomatu.
HelloWSIiZ
Wykonaliśmy aplikację mobilną Augmented Reality dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, największej prywatnej uczelni w województwie podkarpackim. W tym projekcie naszym głównym wyzwaniem było stworzenie nowego, interaktywnego kanału komunikacji z młodymi i świadomymi technologicznie kandydatami na studia. Musieliśmy też wywołać efekt „wow” poprzez zwiększenie atrakcyjności drukowanych materiałów rekrutacyjnych na uczelnie.
Pozostałe usługi
Wierzymy, że dobry design i development to czynniki, które gwarantują powodzenie produktu cyfrowego.
Aplikacje mobilne
Aplikacje mobilne wieloplatformowe
Outsourcing IT
Opinie
Powiązane artykuły
Dowiedz się więcej o technologii AR
Zobacz wszystkie wpisy5 sposobów na wykorzystanie Rozszerzonej Rzeczywistości w biznesie offline
Wraz z ogromnym sukcesem aplikacji Pokemon Go, technologia Rozszerzonej Rzeczywistości (AR – Augmented Reality) wzbudziła spore zainteresowanie, znajdując zastosowanie w wielu różnych branżach. Według raportu Tractica, do końca 2019 roku konsumenci będą korzystać z 2.2 miliarda aplikacji wykorzystujących tę technologię, wśród których dominować będą aplikacje z sektorów e-commerce oraz retail.
Najważniejsze zalety m-commerce dla firm z branży turystycznej
Wykorzystanie kanałów m-commerce dotyczy coraz większej ilości biznesów. Nie inaczej jest w przypadku sektorów związanych z podróżowaniem i hotelarstwem. W ciągu ostatnich lat, koszty stworzenia aplikacji mobilnych zmniejszyły się, dzięki czemu firmy chętniej inwestują w produkty cyfrowe m.in. w aplikacje retail, e-commerce oraz aplikacje biznesowe.
4 zalety MVP dla założycieli startupów
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców, jest tworzenie zbyt rozbudowanych wersji produktów przez wypuszczeniem ich na rynek. Przyczyn może być wiele, jednak jednym z najbardziej wyraźnych jest obawa przed udostępnieniem produktu, który nie spotka się z zainteresowaniem ze strony odbiorców.